Monday 31 October 2016

League Cup 16-17 - First Round

19:45
Desborough Town
4 - 1
ON Chenecks
19:45
Rothwell Corinthians
6 - 1
Stamford AFC
19:45
S&L Corby
8 - 0
Irchester United

Thursday 27 October 2016

West Division

19:45
Irchester United
0 - 5
Rushden & Higham United
  • Daniel Webb 0'
  • Daniel Webb 0'
  • Louis McMahon 0'
  • Louis McMahon 0'
  • Charlie Rice 0'

East Division

19:45
Kettering Town
P - P
Corby Town

Monday 24 October 2016

East Division

19:45
Desborough Town
  • Christian O`Hare 0'
  • Christian O`Hare 0'
  • Owen Brumby 0'
  • Tom Gudyer 0'
  • Louis Martin 0'
  • Harry Schofield 0'
6 - 3
S&L Corby
  • Jamie Muir 0'
  • Dylan Pearson 0'
  • Jamie Porter 0'
19:45
Rothwell Corinthians
  • Josef Ginns 0'
1 - 1
Stamford AFC
  • Grant Tippett 0'

Thursday 20 October 2016

West Division

19:45
Bugbrooke St Michaels
  • Rhys Sweeney 0'
  • Cion Prior 0'
  • Jamie Culley 0'
  • Albion Sokoli 0'
  • Albion Sokoli 0'
  • Mitch Clayson 0'
  • Mitch Clayson 0'
7 - 1
Olney Town Colts
  • Ryan Williamson 0'
19:45
Irchester United
0 - 6
ON Chenecks
  • Tyrell Bernard 0'
  • Tyrell Bernard 0'
  • Oliver Stacey 0'
  • Oliver Stacey 0'
  • Brandon Williams 0'
  • Luke Davis 0'
19:45
Whitworth
  • Solomon Paul 0'
  • Harvey Bland 0'
  • Kevin Takyi 0'
3 - 6
Wellingborough Town
  • Dylan Wilson 0'
  • Dylan Wilson 0' (Pen)
  • Dylan Wilson 0'
  • Dylan Wilson 0'
  • Lewis Ogden 0'
  • Dylan Wilson 0'

Monday 17 October 2016

East Division

19:45
S&L Corby
0 - 2
Stamford AFC
  • Lewis Saunders 0'
  • Joe Stephens 0'

Thursday 13 October 2016

West Division

19:45
Irchester United
0 - 6
Wellingborough Town
  • Dylan Wilson 0'
  • Dylan Wilson 0'
  • Dylan Wilson 0'
  • Ben Fitzjohn 0'
  • Frankie Hayes 0'
  • Matt Owen 0'
19:45
ON Chenecks
  • Luke Davis 0'
  • Jack Roper 0'
  • Tyrell Bernard 0'
3 - 0
Whitworth
19:45
Olney Town Colts
0 - 1
Cogenhoe United
  • Harry Southgate 0'
19:45
Rushden & Higham United
  • Louis McMahon 0'
  • Harley Villette 0'
2 - 4
Bugbrooke St Michaels
  • Jamie Culley 0'
  • Joe Moss 0'
  • Wesleigh Cameron 0'
  • Rhys Sweeney 0'

East Division

19:45
Kettering Town
  • Ben Bradshaw 0'
  • Ryan Kenyon 0'
2 - 0
Kettering FC

Monday 10 October 2016

East Division

19:45
Desborough Town
  • Louis Martin 0'
  • Louis Martin 0'
  • Jake Telford 0'
  • Jake Telford 0'
  • Harry Schofield 0'
  • Harry Schofield 0'
  • Christian O`Hare 0'
  • Ben Eeley 0'
8 - 1
Corby Town
  • Joe McBrearty 0'
19:45
S&L Corby
  • Jack Rogers 0'
1 - 3
Rothwell Corinthians
  • Josef Ginns 0'
  • Josef Ginns 0'
  • Owen Coker 0'

Thursday 6 October 2016

West Division

19:45
Bugbrooke St Michaels
  • Mitch Clayson 0'
  • James Owen 0'
2 - 0
Irchester United
19:45
Cogenhoe United
  • James Lovell 0'
  • Carter Price 0'
2 - 1
Olney Town Colts
  • Joe Humphreys 0'
19:45
ON Chenecks
  • Tyrell Bernard 0'
  • Kasper Chyzynski 0'
2 - 2
Wellingborough Town
  • Ben Fitzjohn 0'
  • Dylan Wilson 0'

East Division

19:45
Kettering FC
  • James Barton 0'
  • James Barton 0'
  • Connor Hill 0'
3 - 4
Desborough Town

Monday 3 October 2016

East Division

19:45
S&L Corby
0 - 2
Corby Town
  • Jason Smith 0'
  • Adam Witkowski 0'

Latest news

News From The AGM
General News From The AGM

The AGM of the Northants Senior Youth League was....

Annual General Meeting
General Annual General Meeting

The Annual General Meeting of the Northants Senior....

Last-Gasp Corby Win Play-Off Final
General Last-Gasp Corby Win Play-Off Final

Corby Town have won the Northants Senior Youth League play-off final.

Northants Senior Youth League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe